CUNOAŞTE-TE CA SĂ POŢI CUNOAŞTE!
Propunerea noastră este provocatoare pentru lumea în care trăim. Am constatat că relaţiile interumane generează bună dispoziţie şi ne dau motivaţia de a trăi frumos în fiecare zi. Întâlnirile de anul trecut au fost deosebit de interesante şi de aceea te invităm, dacă eşti student sau elev şi în anul 2010, ca sâmbăta între orele 12.00-14.00 la Casa de Cultura a Studenţilor Bucureşti (situată în Calea Plevnei 61 sector 1) să ne fii aproape, să fii printre tinerii care au de spus ceva, care vor să cunoască şi să se cunoască pentru a putea fi învingători în situaţiile nou create de cotidian.
Va fi o discuţie liberă unde fiecare va putea pune întrebări şi primi răspunsuri, va cunoaşte alţi colegi….Trebuie doar să fii curios şi să vii la întâlnire.
Moderator, apropiat si dedicat, va fi doamna lector dr. Nina Florentina Mocanasu de la Universitatea Hyperion, Facultatea de Stiinte Politice, Sociologie si Relatii Internationale.
Temele propuse pentru dialog în lunile următoare sunt :
Temele care au fost supuse atentiei pana acum:
Popularity: 21% [?]